O veletrhu

Znáte svá práva v oblasti spotřebitelských úvěrů?

03. 03. 2016
 

Mnoho mladých lidí již někdy uvažovalo nad spotřebitelským úvěrem. S obdobím studia se pojí celá řada mimořádných výdajů, ať už jde o školné nebo třeba náklady na zařízení prvního bydlení či pořízení automobilu. Úvěr je proto nejsnadnějším řešením. Někdy se jedná o spontánní rozhodnutí, jindy se dlouze rozmýšlíte a nemůžete z množství nabídek a příslibů bank vybrat. Jedno ale často zůstává v zapomnění. Vaše práva spojená s úvěrem.

 

Informační kampaň Evropské komise zaměřená především na studenty představuje tři hlavní práva spojená se spotřebitelským úvěrem:

 -          Právo vyžadovat srozumitelnost: Pokud si nejste jisti, že je pro vás úvěrová smlouva výhodná, poskytovatel vám musí poskytnout základní informace ve standardizovaném formuláři, který vám umožní porovnat nabídky a vybrat tu nejlepší.

-          Právo si to rozmyslet: Po podpisu úvěrové smlouvy si můžete vše do 14 dnů rozmyslet a bez udání důvodů od smlouvy odstoupit.

-          Právo splatit úvěr dřív: Nezapomeňte, že dluh můžete kdykoliv splatit předčasně.

Studium především

Evropská komise si k tématu nechala zpracovat průzkum, ze kterého vyplynula řada zajímavých informací. Věděli jste, že nejvíce studentů si bere úvěr na financování studia (30 %) a pořízení automobilu (30 %)? A na co byste si půjčili vy?

Seznamte se se svými právy v oblasti spotřebitelských úvěrů.  Na našem stánku č. PK 209 si můžete otestovat své znalosti, získáte mnohé důležité informace týkající se práv v oblasti spotřebitelských úvěrů a čeká na vás i zábavná atrakce v podobě fotobudky. Přijďte se vyfotit ve vtipné grimase nebo třeba jen usměvaví se svými přáteli a vytvořte si tak milou a veselou vzpomínku. Výsledek pak můžete sdílet i na svém Facebooku.

Zastavte se a nachytejte nové informace i veselou náladu. Budeme se na vás těšit!

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
87